پکیج طلایی خدمات پلین بار (رامین لجستیک) (قسمت اول)

پکیج طلایی خدمات پلین بار (رامین لجستیک) (قسمت اول)

بنام خدا


مقدمه : اگر بخواهیم تعریف درست و واقعی از حمل و نقل بیان کنیم میتوانیم مثال را اینگونه بیان کنیم که همانگونه که بدن انسان برای تغذیه و برخورداری از آنچه که بعنوان غذا دریافت میکند ، از همان ابتدا باید مسیر و راه رسیدن این غذا به دستگاههای مختلف بدن مشخص و راه رسیدن به آن هموار و سهل الوصول و ادوات حمل و جابجایی مواد غذایی از پیش تعریف شده باشد ، یک اقتصاد پویا هم باید به مقوله " حمل و نقل بین المللی " با دیدگاهی ویژه مساعدت داشته باشد .
در بدن انسان ، سیستمی بسیار هوشمند و حرفه ای وظیفه تولید و ارسال و حمل مواد غذایی برای رسیدن به دستگاههای مختلف بدن را بعهده دارد و از این جهت است که قبل ازبوجود آمدن هر اندامی در بدن ، رشته های عصبی و رگها بعنوان جاده ای سریع و ایمن ، در بدن تعبیه شده است . هر شبکه اقتصادی در هر کشور ، باید به مقوله حمل و نقل ، بصورتی جدی و حرفه ای بپردازد تا در این راه کلیه دستگاههای تولید داخلی که در زمینه های مخلتف تجاری کار میکنند ، بتوانند در کنار این خدمات ، به تولید ثروت بپردازند .
" حمل و نقل بین المللی پلین بار (رامین لجستیک) " :
" حمل و نقل داخلی " و" حمل و نقل ترانزیت " از جمله فاکتور های حیاتی و ضروری برای یک اقتصاد سالم و پیشرفته میباشد است . جمهوری اسلامی ایران بدلیل دارا بودن منابغ غنی معدنی و زیرزمینی و طبیعت چهار فصل ، توانسته است در زمینه های مختلف کالاهای تولیدی خود را ، تولید و از طریق مجاری مختلف و با استفاده از حمل و نقل زمینی داخلی ، حمل و نقل ترانزیت ، "حمل و نقل دریایی " و "حمل و نقل هوایی "، و " حمل و نقل ریلی " به کلیه کشورهای مختلف دست پیدا کند و از سوی دیگر هم ، ما توانسته ایم با استفاده از پتانسیل واردات کالا از کشورهای مختلف از جنوب ایران ، و دیگر همسایه های شمالی و شرقی و غربی خود ، کالاهای مورد نیاز خودمان را به کشور وارد نماییم .
یکی از کشورهای پیشترفته و دارای پتانسیل تجاری که دارای حمل و نقل بسیار قوی میباشد کشور ترکیه در همسایگی ایران میباشد که تعاملات ایران و ترکیه در زمینه های مختلف درسالهای اخیر در حال بسط و گسترش میباشد .
اگر از دیدگاه یک تاجر بخواهیم به مقوله "حمل و نقل بین المللی " نگاه کنیم باید این موارد را از ابتدا و قدم به قدم و به تدریج تکمیل نماییم تا در این بازارسرشار از رقابت ، همیشه خود را در مسیری پیدا کنیم که هر دو سوی آن برایمان برد و منعفت داشته باشد .
1- اولین فاکتوری که در دیدگاه علم تجارت و یک تاجر ملاک عمل است قابل رقابت بودن کالا در بازار های هدف میباشد و مهم ترین عامل در رقابت پذیر بودن کالا در بازار هدف ، تحویل کالا از طریق " شرکت حمل و نقل بین المللی " میباشد .
همانگونه که میدانید ما روش های مختلفی برای تحویل کالا داریم که به اختصار در زیر به مهم ترین آنها که قابلیت اجرایی در کشور ما دارد اشاره میکنیم :
الف : تحویل کالا در انبار فروشنده که اصطلاحا میگویند EXW
ب : تحویل کالا در نقطه صفر مرزی یا روی عرشه کشتی که اصطلاحا میگویند FOB
ت : تحویل کالا پشت گمرک کشور مقصد که اصطلاحا میگویند CFR

هرکدام از موارد فوق ارتباط مسقیم با "حمل و نقل ترانزیت " دارد که قیمت ارایه شده از سوی" شرکت حمل و نقل " ، فاکتوری اساسی برای بدست آوردن قیمت تمام شده کالا میباشد .
اغلب تولید کنندگان جهانی برای اینکه قیمت تمام شده ی خود را برای بازار هدف مشتری پایین بیاورند ، دست به اقدامات مختلفی میزنند که خارج از این بحث ماست ولی باید بدانیم ، دارا بودن یک سیستم حمل و نقل داخلی و ترانزیت منجسم و حرفه ای ، جریانی از ثروت و اعتبار را برای تولید کننده و کشور صادر کننده بهمراه خواهد داشت .
"شرکت حمل و نقل بین المللی پلین بار (رامین لجستیک) " ، با استفاده از پتانسیل های مختلف خود در ایران و خصوصا در کشور " ترکیه " برای کاهش قیمت تمام شده ی کالا در زمینه ی "حمل و نقل ترانزیت کالا " از ترکیه به شهرهای داخلی ایران میتواند حتی خدمات تجاری بسیار مناسب و کلیدی را به مشتریان ارائه نماید . شایان ذکر است که شرکت حمل و نقل بین المللی پلین بار (رامین لجستیک) در اقدامی جدید و ایجاد گروهی متخصص و تجاری در همکاری متقابلی توانسته است خدمات تجاری و حرفه ای زیر را، هم راستای ارایه خدمات " حمل و نقل کالا از ایران به شهرهای ترکیه " و برعکس ، به مشتریان ویژه ی خود ارائه دهد .

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code
Compare